Aras EDAŞ, Ar-Ge Başarı Ödülünün Sahibi Oldu

2017-12-21 09:17:39.0

“Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar Projesi” Aras EDAŞ’a ödül getirdi. Aras EDAŞ'ın ödülü Genel Müdür Fikret Akbaş'a takdim edildi.

EPDK koordinatörlüğünde, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) iş birliğiyle bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’, Ankara’da gerçekleştirildi. Üniversite ve teknokentleri, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturan etkinlikte bu sene bir ilk olarak Ar-Ge Başarı Ödülleri de sahiplerini buldu.

Çalıştay kapsamında bu yıl bir ilk de gerçekleşti. Elektrik ve doğalgaz dağıtım sektörlerindeki Ar-Ge projeleri EPDK tarafından değerlendirilerek ödüllendirildi. Aras Elektrik Dağıtım A.Ş (Aras EDAŞ), “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik için Önleyici Çalışmalar Projesi” İle Birinci AR-Ge başarı ödülünü aldı. Aras EDAŞ’ın ödülü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez tarafından Aras EDAŞ Genel Müdürü Sayın Fikret Akbaş’a verildi.