Lisanssız Elektrik Üretimi Başvuruları için Trafo Merkezi Bazlı Boş Kapasiteler

Kapasite tahsisleriyle ilgili olarak T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından 08.02.2024 tarihli ve 12415 sayılı Karar alınmıştır. Bu kapsamda Kurul Kararı, Dağıtım seviyesinden transformatör merkezi bazlı tahsis edilen lisanssız üretim kapasiteleri aşağıda yer almaktadır.

DUYURU

Lisanssız elektrik üretimi başvuruları bilindiği üzere 1 Ekim’den itibaren online sistem üzerinden alınmaktadır. Online başvurularda yaşanılacak sistemsel hatalarda gerekli desteğin sağlanması için destek mail hesabı oluşturulmuştur. İlgililere duyurulur.

Destek Mail Hesabı: destek@getech.com.tr

LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİM BAŞVURULARI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun 18.08.2023 tarihinde yayınlamış olduğu yönetmelik değişikliğinde  “Yönetmeliğin 7 nci maddesinin on dokuzuncu ve yirminci fıkraları kapsamında duyurulacak kapasitelerin tespiti ve sağlıklı bir şekilde ve doğru değerlerle yayımlanması ile 10 uncu maddenin birinci fıkrası uyarınca elektronik başvuru altyapısının hazırlanması kapsamında Ağustos ve Eylül aylarında lisanssız üretim başvurularının durdurulması ve sadece 31/07/2023 tarihine kadar yapılan başvuruların değerlendirilmesi için komisyonların toplanması” denilmektedir.

Bu kapsamda yönetmelik gereği 01.10.2023 tarihi itibari ile Lisanssız Elektrik Üretim başvuruları Şirketimiz internet sitesinden elektronik olarak alınmaya başlanacaktır.

Tüm üreticilere saygı ile duyurulur.

BAŞVURU SÜRECİ

BAŞVURU SÜRECİ ANİMASYONU

ARAS EDAŞ SCADA SİSTEMİ ENTEGRASYONU

Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Ön Değerlendirme Komisyon Kararları

Lisanssız Elektrik Üretimi Teknik Değerlendirme Komisyon Kararları

10 kW Altı Çatı ve Cephe Uygulamaları

Lisanssız Üretim Başvurularına İlişkin Bağlantı Kapasiteleri