ARAS EDAŞ’TAN YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ

Bizden Haberler / 21.06.2019 11:10

Aras EDAŞ Eğitim Birimi’nin yaptığı ‘’Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitimi’’ iki kademeli olarak teorik kısmı Aras EDAŞ eğitim salonunda, pratik kısmı Aras EDAŞ eğitim sahasında yapıldı.

30 katılımcının yer aldığı eğitim, 6’şar saat olmak üzere iki gün sürdü. Aras EDAŞ saha personeli için başlatılan‘’ ’Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitimi’’ saha personelinin hepsine verilmesi planlandı.

İş Güvenliği Kültürü

Yüksekte çalışmak, elektrik dağıtım hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası. Enerji nakil hatlarının belli bir yükseklik gerektiren kendine özgü yapısı ve bu yapının arıza, onarım-bakım gibi mecburi revizasyon hareketi ile beslenmesi, elektrik dağıtım hizmetlerinde, saha ekiplerini ister istemez yüksekte çalışmak gerçeği ile muhatap kılıyor ve ülkemizi zaman zaman iş kazaları ile karşı karşıya bırakabiliyor. Aras EDAŞ bu gerçeğin ihmalini ortadan kaldırmak, İş güvenliğinde kurum kültürü oluşturmak, bu kültürün bütün çalışanlarına yerleşmesini sağlamak adına toplamda 1000 personelin alacağı, ‘’Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitimi’’nin ilk evresini bugün tamamlayarak, ‘İş Güvenliğinde Kurum Kültürü’ felsefesinin hareketini başlatmış oldu.

Elektrik dağıtım hizmetlerinin çok tehlikeli sınıfta olduğunu ifade eden Aras EDAŞ yetkilileri yaz sonuna kadar 1000 personelin, ‘’Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitimi’’ni tamamlayacağını belirttiler. ‘’Her zaman öncelik iş güvenliğidir!’’ sloganı ile hareket eden Aras EDAŞ, personelin her bakımdan yetkin olması için 2018 yılında verdiği eğitim 100 bin kişi saat ile dağıtım sektöründe öncülerden olmaya devam ediyor.

İş Güvenliğinde Mazeret Yasak!

Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret AKBAŞ, İş hayatının sosyal yaşamdan bağımsız olamayacağını, bu konuda oldukça sert tedbirler aldıklarını ifade ederek, ‘’ İş güvenliğinin kurumsallaşması, toplumsal kültür kadar önemlidir. Biz bu kültürün oluşması için ‘Arkadaşına Sahip Çık’ parolası ile ekiplerin, birbirlerinden sorumlu olacak şekilde sahaya çıkmasını sağlıyoruz. Hiçbir iş, personelimizin güvenliğinden daha önemli değil. Bu yüzden her ekip bu ağır sorumluluğu karşılayacak bilinç ve güce sahip olmak zorunda.’’ dedi. İş güvenliğinde mazeretin yasak olduğunu vurgulayan Genel Müdür Fikret Akbaş, bu konunun telafisiz olduğunu önemle vurguladı.

DİĞER HABERLER

ARAS EDAŞ’TA EĞİTİM FALİYETLERİ Bizden Haberler / 04.10.2019 17:30 Aras Elektrik, personelinin eğitimlerini ara vermeden devam ediyor. Aras EDAŞ, en son 25 kişiye verilen Excel eğitimi ile personeline Office programlarının eğitimiini aksatmıyor.Şirket dışında eğiticilerin vermiş olduğu excel eğitimi toplam bir gün s

ARİMER Bizden Haberler / 24.09.2019 10:06 Aras EDAŞ'ın yeni iletişim merkezi ''ARİMER'' hizmete alındı. Müşteri şikayetlerini, talep ve önerilerini yönetici hat'a ulaştırmayı hedefleyen bir iletişim politikası olan ARİMER müşterinin; talep ve isteğini, amacına göre yöneticisine ulaştırıyor.

ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğü Tarafından Çevreyolunda Aydınlatma Çalışmaları Başlatıldı Bizden Haberler / 17.09.2019 15:59 Kars Karayolları 18'nci Bölge Müdürlüğü asfalt ve yenileme çalışmalarının tamamlanmasından önce çevreyolu aydınlatması başlatıldı.ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğü tarafından başlatılan ışıklandırma işlemleri için iş makinaları bugün orta refüj yapar

Erzurum Valisi Okay Memiş’den Aras EDAŞ’a ziyaret Bizden Haberler / 05.09.2019 10:23 Erzurum Valisi Sayın Okay Memiş, Aras EDAŞ'ı ziyaret etti. Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş'tan teknik detaylar ve elektrik dağıtım hizmetleri hakkında bilgi alan Vali Memiş, Aras EDAŞ'ın yönetim kadrosunu tebrik etti. Vali Memiş; '' Takdirlik bir

Aras EDAŞ Genel Müdürü ''İşbirliği Önemli'' Bizden Haberler / 28.08.2019 09:20 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aras EDAŞ'ı ziyaret etti. Genel Müdür Fikret Akbaş'tan kurumun teknik altyapısı hakkında bilgi alanı Sekmen, ortak hareket etme ve işbirliği konularında görüş alışverişinde bulundu. Erzurum Büyükşe