Ağrı’da yanmayan sokak lambası kalmayacak

Bizden Haberler / 08.07.2019 10:05

Aras EDAŞ, Ağrı merkezde şehirler arası yollar için refüj aydınlatmalarını yapıyor, şehir içi aydınlatmalarını da elden geçiriyor.

Aras EDAŞ ekipleri enerji yönetimi ve direkleri yenileyip baştan aşağı aydınlatıyor. İlçe mesai odaklı gözetmeksizin merkez ve köylerin elden geçirilerek bakım onarımın yapıldığı Ağrıda, son olarak Ağrı - Erzurum yolu refüj aydınlatmaları yapıldı. Ağrı Aras EDAŞ İl Koordinatörlüğü, Ağrıyı açtı aydınlık bir şehir haline getirdi. Ağrı Erzurum yolunda vatandaşlar ve esnaf durumdan oldukça memnun.

“Aydınlatma Medeniyettir” prensibi ile hareket eden Aras EDAŞ, vatandaşın tıbbı evinde olduğu gibi dışarıda da aydınlatma hakkına sahip olması orada felsefesi ile hareket ediyor. Bu felsefeden hareketle aydınlatma çalışmalarında Atakta olan Aras EDAŞ, sokak aydınlatmalarının bakımı, bakım onarımının yapılması, eksiği varsa devam eden hususunda 20 gündür bakım onarım faaliyetini arttırmıştı. En son Ağrı -Erzurum yolu aydınlatan Aras EDAŞ ekipleri, bu hizmetin sadece şehir merkezi değil köylerde de aynı planlamala belirttiler.

'Yapılan çalışmalardan memnunuz'

Aras EDAŞ'ın oğlunu onlardan uzaklaştırma çalışmalarından memnun üyelerini dile getiriyor ve son olarak Erzurum- Ağrı Çevre yolunda, Aras EDAŞ'ın yolunda devam eden refüj aydınlatma sistemi hakkında planlama ve benzin istasyonu işletmecisi Ömer Ataş, “Yapılan son çalışanlardan oldukça memnunuz. Bu yolda ilerleyen kış mevsiminde yoğun bir sis yaşanıyor. Gece saatlerinde görüş mesafesi, karan çevresiyle birlikte oldukça düşüyordu. Yapılandırılmış bu aydınlatmalar ile birlikte bu sorun çözüme kavuştu. İşletme olarak bize de oldukça fayda sağladı ”dedi.

'Trafik kazaları yaşanıyordu'

Öte yandan, Erzurum-Ağrı Çevre yolu üzerinde özellikle kış mevsiminde gece saatlerinde oluşan sis ve karanlık nedeni ile trafik kazalarının yaşandığını ve birkaç kazaya da şahit olduğunu ifade eden petrol istasyonu çalışanı Erhan Boğa ise “Aras EDAŞ’ın yapmış olduğu refüj aydınlatma çalışmaları, gerçekten çok yerinde oldu. Bulunduğumuz yere bir renk kattı. Daha önceleri buralar hep şehir dışı diye görülüyordu. Şimdi baktığımızda karşımızda ışıklandırmalar, üniversite, yerleşim alanları çok güzel oldu. Birçok yeni şey yapıldı. Bence bu projeler gerekli ve birazda geç kalınmış projelerdi. Aras EDAŞ’a teşekkür ederiz. Şu karşıda evler vardı. Hayvanları vardı. Hayvanlar yola çıkınca sürücüler fark etmiyordu. Her yer çok karanlık oluyordu. Ben kendim özellikle kışın 3-4 tane kazaya şahit oldum. Oluşan yoğun siste eklenince yol görünmüyordu. Ama bu aydınlatmalar sayesinde bu sorunların hepsi minimuma indirildi. Bu sayede tekrar Aras EDAŞ’a teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER

ARAS EDAŞ’TA EĞİTİM FALİYETLERİ Bizden Haberler / 04.10.2019 17:30 Aras Elektrik, personelinin eğitimlerini ara vermeden devam ediyor. Aras EDAŞ, en son 25 kişiye verilen Excel eğitimi ile personeline Office programlarının eğitimiini aksatmıyor.Şirket dışında eğiticilerin vermiş olduğu excel eğitimi toplam bir gün s

ARİMER Bizden Haberler / 24.09.2019 10:06 Aras EDAŞ'ın yeni iletişim merkezi ''ARİMER'' hizmete alındı. Müşteri şikayetlerini, talep ve önerilerini yönetici hat'a ulaştırmayı hedefleyen bir iletişim politikası olan ARİMER müşterinin; talep ve isteğini, amacına göre yöneticisine ulaştırıyor.

ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğü Tarafından Çevreyolunda Aydınlatma Çalışmaları Başlatıldı Bizden Haberler / 17.09.2019 15:59 Kars Karayolları 18'nci Bölge Müdürlüğü asfalt ve yenileme çalışmalarının tamamlanmasından önce çevreyolu aydınlatması başlatıldı.ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğü tarafından başlatılan ışıklandırma işlemleri için iş makinaları bugün orta refüj yapar

Erzurum Valisi Okay Memiş’den Aras EDAŞ’a ziyaret Bizden Haberler / 05.09.2019 10:23 Erzurum Valisi Sayın Okay Memiş, Aras EDAŞ'ı ziyaret etti. Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş'tan teknik detaylar ve elektrik dağıtım hizmetleri hakkında bilgi alan Vali Memiş, Aras EDAŞ'ın yönetim kadrosunu tebrik etti. Vali Memiş; '' Takdirlik bir

Aras EDAŞ Genel Müdürü ''İşbirliği Önemli'' Bizden Haberler / 28.08.2019 09:20 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aras EDAŞ'ı ziyaret etti. Genel Müdür Fikret Akbaş'tan kurumun teknik altyapısı hakkında bilgi alanı Sekmen, ortak hareket etme ve işbirliği konularında görüş alışverişinde bulundu. Erzurum Büyükşe