Türk Kızılay'ına Aras Edaş'tan Destek Geldi

Bizden Haberler / 04.10.2018 16:23

Erzurum Kızılay'da görevli bir doktor ve üç hemşire nezaretinde gerçekleşen kan verme faaliyeti Aras EDAŞ Genel Müdürlüğünde yapıldı. Aras EDAŞ’tan pek çok kişi kan bağışı yaptı.

Aras EDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Yaşar Babur kan vermenin sosyal yaşamda hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. Aras EDAŞ’ın Kızılay ile ortaklaşa kan verme faaliyetinin yılda en az iki defa olmak üzere yapıldığını ifade eden Yusuf Yaşar Babur kendisi de kan verdi.

Doğu Anadolu’nun yedi ilini aydınlatan Aras EDAŞ Kılay’a bağış yaptı. Kan vermenin bir görev olduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Yaşar Babur, kan verme eyleminin önemine dikkat çekerek, “Kan acil ihtiyaç değil, sürekli ihtiyaçtır” dedi.

Aras EDAŞ personelinin anlamlı bir bağışta bulunduğunu ifade eden Yusuf Babur Aras EDAŞ’ın faaliyet alanındaki diğer illerde de yapılacağını söyledi.

Aras EDAŞ; Erzurum, Bayburt, Erzincan, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır’da faaliyet gösteriyor ve bünyesinde 2 bin 500 kişi çalışıyor. Yılda en az iki kere Erzurum’da olmak üzere Kızılay’ ile ortaklaşa kan verme faaliyeti gerçekleştireceklerini vurgulayan Yusuf Babur Aras EDAŞ’ın faaliyet alanındaki diğer iller ile beraber yılda toplam 8 kere kan verme organizasyonu yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtti.

DİĞER HABERLER

Çevreci Enerjide Sosyal Bilinç Bizden Haberler / 05.12.2018 16:27

Ağrı'da Kaçak Elektrik Operasyonu Bizden Haberler / 04.10.2018 07:49 Kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti vermeyi hedef edinen Aras Elektrik, kaçak elektrik ile mücadeleye devam ediyor.Bu amaçla oluşturulan kaçak elektrik ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.Kaçak elektrik kullanımı sonucu oluşan maddi, manevi

PLC Sayaç Projemiz Bizden Haberler / 28.02.2018 15:51 Aras EDAŞ hayata geçirdiği başarılı projelerine bir yenisini daha ekledi. EPDK yetkilileri PLC Projemizi yerinde inceledi.

Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden sporcumuz İpçioğlu, Erzurum’a döndü Bizden Haberler / 22.02.2018 10:00 2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları’na kayaklı atlama branşında olimpiyatlara katılmaya hak kazanan ilk Türk sporcu Fatih Arda İpçioğlu, Erzurum’a döndü.2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları’nda kayaklı atlama branşında Türkiy

Ardahan’da arıza ekiplerimizin zorlu kış şartlarında kesintisiz enerji için verdikleri mücadele TRT Ana Haberde yer aldı. Bizden Haberler / 22.02.2018 10:00