Aras Elektrik'ten Bölge Basınına Destek

Bizden Haberler / 28.11.2016 16:15

Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret AKBAŞ, hizmet alanlarında yer alan Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan ve Bayburt illerinde önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti´nce (DAGC) düzenlenerek geleneksel hale getirilen , ‘´Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması´´  Palandöken Dağında düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törene il mülki idarenin yanı sıra, bölge basınına destek veren kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri de katıldı. Açılış konuşmasını DAGC Başkanı Feridun Fazıl ÖZSOY´ un yaptığı ‘‘Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması’’ nın onur konuklarından biri de Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret AKBAŞ oldu.  

Konuşmasında, Doğu Anadolu Bölgesi´nde gazetecilik mesleğini icra etmenin zorluğuna değinen Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret AKBAŞ,  bu çetin coğrafyada gazeteciliğin yapılabilmesinin, gazetecilere verilen destekle paralel ölçülebileceğini, bu sebeple bu törende ödül alan gazeteciler kadar gazetecilere her türlü desteği veren kurum ve kuruluşların başında Aras Elektriğin geldiğini ifade etti.

Gecenin onur konuklarından biri olarak gazetecilere vermiş olduğu her türlü destekten dolayı DAGC Başkanı Feridun Fazıl ÖZSOY tarafından plaketle taltiflendirilen Genel Müdür Fikret AKBAŞ, basına verdiği destekten dolayı dikkatleri üzerine çekti. yaptığı kısa konuşmasında, Bölgeye 180 milyon liralık yatırım yaptığını vurgulayan Genel Müdür AKBAŞ,  bu yatırımın yaklaşık 100 milyon lirasının Erzurum’a harcandığını söyledi.

Fikret AKBAŞ, Kayıp-kaçak oranına da değinerek, oranın Güneydoğu´ya göre az, Batı´ya göre ise fazla olduğunu söyledi. Bölgede kaçak oranının yüzde 26 civarında olduğunu da ifade eden AKBAŞ, ‘’Kaçak oranı en çok Ağrı ve Erzurum´un Güney ilçelerinde. Bu oranı daha da azaltmak için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

ARAS EDAŞ´ın düzenleyip sunduğu  kısa matrajlı slayt, geceye katılanların ilgisini çekti...

DİĞER HABERLER

BASIN AÇIKLAMASI Bizden Haberler / 3.04.2020 23:09 ARAS ELEKTRİK DAĞITIM AŞ olarak;Kıyasen Fatura Düzenlemesine ilişkin yanlış anlaşılan hususlara açıklık getirmek amacıyla bazı konuları yeniden vurgulamak ve kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bölgemizde yapacağımız uygulama aşağıda

ARAS EDAŞ'TA KORONA ÖNLEMLERİ Bizden Haberler / 20.03.2020 15:18 Korona virüs ile mücadele kapsamında özellikle kalabalık ortamda personel çalıştıran kamu ve özel sektör firmaları, tedbirlerini üst seviyeye çıkardı. Yüzlerce kişinin aynı anda görev yaptığı çağrı merkezlerinde alternatif tedbirler devreye sokuldu.Ü

Aras EDAŞ’ta Korona Önlemleri Bizden Haberler / 18.03.2020 16:56 Çin’in Wuhan bölgesinde çıkan ve hızla yayılarak Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüse karşı Aras Elektrik önlemlerimi artırdı. Doğu Anadolu’da 7 ile elektrik dağıtım hizmeti veren Aras EDAŞ, tüm birimlerinde dezenfekte çalışma

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Bizden Haberler / 7.03.2020 15:24

SARIKAMIŞ'TA ARAS EDAŞ EKİPLERİNİN ZORLU ÇALIŞMASI Bizden Haberler / 28.02.2020 14:34 Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Aras EDAŞ ekipleri zorlu kış koşullarında vatandaşlara kesintisiz hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor.Kars Aras EDAŞ Müşteri Teknik Hizmetleri Müdürü Kemal Turan, yaptığı açıklamada, kesintisiz hizmet için tüm çalı