KURUMSAL İNDİRİM UYGULAMASI

Hizmet Duyuruları / 26.09.2022 09:16

İç müşteri memnuniyetinin arttırılması, marka bilincinin oluşturulması ve kurumsal aidiyetin geliştirilmesi adına işletmeler ile imzalanan "Kurumsal İndirim Protokolü" uygulaması başlamıştır.

Kurumsal indirim uygulamasından faydalanabilmek için gidilen işletmelere personel kimlik kartı gösterilmelidir. Ayrıca indirimden birinci derece yakınlar da faydalanmaktadır.Bağlantı Görüşü Yazılımı

Hizmet Duyuruları / 01.11.2020 13:25

Şirketimizin Proje Müellifleri ve Elektrik Müteahhitleri ile birlikte tüm süreçlerini entegre olarak dijital kanallardan yönetmek için geliştirilen “Bağlantı Görüşü Yazılımı” şirketimizde  02.11.2020 tarihinden itibaren kullanıma geçilecektir.

Yetkili elektrikçiler https://bgsmuellif.arasedas.com/  adresinden ,sizlere sms ile gönderilecek hesap bilgilerinizle giriş yaparak işlem yapabilirsiniz. Sistem ile ilgili problem ve taleplerinizi ybsdestek@arasedas.com mail adresine iletebilirsiniz.

Fazla Ödenen Kaçak Tahakkuklarının İade Listesi

Hizmet Duyuruları / 17.09.2020 12:12

Listeye ulaşmak için tıklayınız.

TİCARİ KALİTE TAZMİNATLARI

Hizmet Duyuruları / 03.07.2020 11:25

Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’nin Ticari Kalite Göstergeleri ve Yapılacak İşlemler başlıklı 19. Maddesinin 4. fıkrası gereği süresi içerisinde sonuçlandırılamayan iş ve işlemler için tazminat hakkı doğan tüketicilerin bilgilendirilmesi amacıyla Şirketimize beyan edilen adreslere posta yolu ile bildirim yapılmıştır. Alıcı adrese ulaşmayıp Şirketimize iade edilen gönderilerin listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

Tüketicilerimize saygı ile duyurulur.

Alıcısına teslim edilmeyen gönderiler listesine ulaşmak için tıklayınız.

BASIN AÇIKLAMASI

Hizmet Duyuruları / 03.04.2020 23:09

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM AŞ olarak;

Kıyasen Fatura Düzenlemesine ilişkin yanlış anlaşılan hususlara açıklık getirmek amacıyla bazı konuları yeniden vurgulamak ve kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bölgemizde yapacağımız uygulama aşağıdaki gibidir.

İlgili karar gereğince faaliyet bölgemiz olan Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Iğdır ve Kars illeri genelinde rutin sayaç okuma faaliyetlerimiz devam edecektir.

- Kurumumuz tarafından yapılan Kıyasen Fatura Düzenlemesinin önceliği hem sektör çalışanlarının hem de tüketicilerimizin sağlığının korunmasıdır. Böylece saha çalışanlarının azami düzeyde izolasyonu da sağlanacaktır.

- Tüm saha elemanlarımız sizlerin ve kendilerinin sağlığının korunmasına yönelik olarak her türlü tedbiri alarak çalışmalarına devam etmektedir. (Araçların dezenfektesi, maske ve eldiven kullanımı, kişisel dezenfektasyon gibi)

- Alınan kararla vatandaşlarımızın faturalarına hiçbir şekilde ilave bedel çıkartılması söz konusu değildir. - Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında elektrik faturalarında kıyasen fatura düzenlemesi bölgemizin tamamında uygulanmayacaktır.

- İdari kararlar nedeniyle faaliyetleri geçici süreyle durdurulan iş yerlerinde kıyasen fatura düzenlenmeyecektir. Hatalı fatura düzenlenmesi durumunda yapılacak olan başvurular neticesinde gerekli düzeltmeler ivedilikle yapılacaktır.

 - Aşağıda yer alan bölgeler dışında bölgemizde rutin sayaç okuma işlemleri devam edecektir.

  • Karantinaya alınan bölgelerde,
  • İdari kararlar sebebiyle sayaç okumalarının durdurulduğu bölgelerde

- Mahsuplaşma sonucu fazla alınan tutar olursa ya da itiraz edilir ise tüketicilere muhakkak defaten iade edilecektir.  

- Kıyasen fatura düzenlemesi son 3 ayın değil önceki iki yılın aynı ay ortalamaları baz alınarak belirlenecektir. (Örneğin Mayıs ayı için düzenlenecek faturada 2018 ve 2019 yılı Mayıs aylarına ilişkin kullanım yerinin tüketim ortalaması kullanılacaktır.)

- Sayaçların uzaktan okunabildiği uzaktan sayaç okuma sistemleri kurulmuş olan tüketicilerimiz (ki bunlar sanayi ve ticarethane yoğunlukludur) için sayaç değerleri üzerinden işlem yapılmaya devam edeceğinden bu yerlerin tüketimini düşürmesi veya artırması halinde bile gerçek fiili tüketim değeri üzerinden fatura çıkarılacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.